Jaką szczotkę do mycia samochodu wybrać?

Wiele osób myjąc samochód nie zastanawia się, czy posiadają do tego odpowiednią szczotkę. Bardzo często wybierają tę samą, która służy im do odgarniania liści czy śniegu z pojazdu. Warto jednak wiedzieć, że nieodpowiednia szczotka do mycia auta może powodować uszkodzenia lakieru naszego samochodu.

szczotka do mycia autaNaturalne czy sztuczne włosie?

Podstawową kwestią jest rodzaj włosia użytego w szczotce. Szczotka do mycia auta wykonana z naturalnego włosia nadaje się w szczególności do delikatnego lakieru, jednak ma tendencję do wchłaniania wody i jej stosowanie wymaga częstego zraszania karoserii. Włos naturalny powinien radzić sobie całkiem dobrze z kurzem i innymi zabrudzeniami powstającymi podczas jazdy. Szczotki z włókien syntetycznych są mniej delikatne, mają ostro zakończony włos. Stosuje się je głównie do silnie zabrudzonych powierzchni, a nie na co dzień.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Dla własnego komfortu można wybrać szczotki z dozownikiem wody, dzięki czemu nie ma problemu z utrzymaniem wilgoci karoserii. Przyda się teleskopowy uchwyt, dzięki któremu dosięgniemy szczotką w każdy zakamarek. Wiele osób ceni sobie również szczotki posiadające specjalne wejście na ogrodowego węża, dzięki czemu mycie samochodu staje się niezwykle proste i przyjemne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii motoryzacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *