Woskowanie samochodu

Każdy właściciel samochodu spotkał się z tematem czystości swojego pojazdu i nie ominęła go kwestia woskowania. Istnieje wiele rodzajów wosków, a wybór określonego typu jest zależny od różnych czynników np. https://mrcleaner.pl/woski-naturalne-carnauba. Zupełnie inny wosk będzie służył do samochodu o 15- letnim stażu. Istotną kwestią jest również kolor pojazdu, a przede wszystkim stan karoserii. Nasuwa się pytanie, jakie woski samochodowe używać?

woski samochodoweWybór wosku do auta

Zanim dokonamy wyboru określonego wosku, trzeba ustalić parę kwestii. Mianowicie należy oszacować stan lakieru w naszym samochodzie. Bardzo ważną kwestią jest także czas, jakim dysponujemy podczas stosowania danego wosku.

Innego wosku samochodowego stosuje się, gdy bardzo szybko musimy nawoskować samochód, a innego w przypadku dysponowania dużą ilością wolnego czasu. Innymi słowy, jeżeli posiadamy czas i maszynę polerską to wówczas możemy użyć wosku z innej półki sklepowej.

Szybkie woskowanie

Bardzo wiele osób przeważnie nie dysponuje dużą ilością wolnego czasu, który można przeznaczyć bezpośrednio na pielęgnację samochodu. Z tego tytułu na bardzo obiecujący okazuje się wosk w płynie. Wosk w płynie wystarczy rozrobić w odpowiednich zalecanych proporcjach razem z wodą i zwyczajnie wcierać w powierzchnię karoserii. Uzyskane efekty potrafią cieszyć oko.

Ten wpis został opublikowany w kategorii motoryzacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *